Síň slávy

Do Síně slávy jsou uváděny dámy, které se staly vítězkami či několikanásobnými vítězkami ankety TOP ženy byznysu a TOP ženy veřejné sféry a dlouhodobě se umisťovaly na dalších předních příčkách jednotlivých ročníků.

Po uvedení do Síně slávy již v dalších ročnících ankety nesoutěží, ale některé z dam spolupracují s redakcí Hospodářských novin na dalších ročnících jako poradkyně či konzultantky.

Zuzana Ceralová Petrofová

Je představitelkou již páté generace rodiny Petrofů, která vlastní tradičního výrobce klavíru a pian v Hradci Králové. Rodinnou firmu, která vyrábí hudební nástroje od roku 1864, řídí už šestnáct let. Provedla jí krizí, několikrát jí zachránila před krachem a postavila opět na nohy. Petrof dnes dosahuje tržeb ve stovkách milionů korun a vyváží klavíry do koncertních síní i škol po celém světě.

Karolína Topolová

Za svou kariéru se vypracovala až do nejvyšších manažerských pozic v Česku. To navíc v oboru, ve kterém dominují muži – v prodeji ojetých aut. Karolína Topolová je od roku 2012 generální ředitelkou a předsedkyní představenstva společnosti AURES Holdings, pod kterou spadá značka AAA Auto. Skupina, kterou řídí, provozuje síť více než čtyř desítek poboček v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Ročně holding prodá až 80 tisíc vozů. Karolína Topolová je též předsedkyní správní rady Dětské dopravní nadace. Svůj volný čas věnuje své dceři a manželovi.

Lenka Bradáčová

Prakticky od začátku naší ankety TOP ženy veřejné sféry je její královnou. Zvítězila v ní celkem čtyřikrát. Od léta roku 2012, kdy se stala vrchní státní zástupkyní, je nejvýše postavenou ženou v české justici. Od té doby dohlíží na mediálně nejsledovanější kauzy v Česku.

Libuše Šmuclerová

Od roku 2007 šéfuje jednomu z největších vydavatelství v Česku. Vydává největší český deník Blesk či magazín Reflex. Ve vydavatelství stála mimo jiné i u zrodu Akademie žurnalistiky a nových médií. Do Czech News Center, dříve Ringieru, přišla z televizního byznysu, mimo jiné působila ve vedení společnosti CET 21 jako programová ředitelka TV Nova.

Muriel Anton

Dlouholetá šéfka společnosti Vodafone, která se v současné době věnuje především projektu Odyssey, který je menotoringovým programem pro podporu žen v kariérním a manažerském rozvoji.

Petra Procházková

Manažerka Petra Procházková patří jako finanční ředitelka skupiny Agrofert k nejvýznamnějším ženám tuzemské ekonomiky. V jedné z největších tuzemských společností pracuje dvacet let. V 90. letech minulého století začínala jako programátorka pro krajskou správu hasičů v Kladně. Do Agrofertu odešla poté, co zjistila, že u hasičů jako žena bere nižší plat než méně kvalifikovaný muž na stejné pozici. Vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou, obor automatizované systémy řízení chemických a potravinářských výrob.

Blanka Říhová

Vědkyně Blanka Říhová absolvovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze v roce 1964. Specializuje se na výzkum léčiv nádorových onemocnění. V roce 2001 se stala profesorkou imunologie. Je předsedkyní České imunologické společnosti, v letech 1994 až 2000 zasedala v Akademické radě Akademie věd ČR. Je autorkou nebo spoluautorkou více než 250 vědeckých článků. Za svou práci získala řadu ocenění, jako například Medaile Senátu Parlamentu nebo Česká hlava.

Taťána le Moigne

Úspěšná žena, která před 11 lety založila českou pobočku společnosti Google a dodnes je její šéfkou. Firmu začínala budovat v době, kdy měl Google na trhu zcela nevýznamné postavení, což se v průběhu let zásadně změnio. Český trh je z centrály Google velmi ostře sledován, což souvisí i se silnou konkurencí tuzemské společnosti Seznam. Čtyřicetičlenný tým českého Googlu byl nedávno vyhodnocený jako nejšťastnější v globálním koncernu. Taťána Le Moigne se také jako mentorka podporuje rozvoj talentovaných žen a vydává i deskové hry podporující rozvoj dětí.

Dana Drábová

Česká jaderná fyzička, lokální a regionální politička. Od roku 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Magdalena Souček

Řídící partner společnosti EY v Česku a pro střední a jihovýchodní Evropu, která poskytuje poradenské služby v oblasti auditu a daňového a transakčního a podnikového poradenství.

Meda Mládková

Sběratelka umění, mecenáška umění a zakladatelka Nadace Jana a Medy Mládkových a Musea Kampa.

Renata Mrázová

Bývala generální ředitelka ING Pojišťovny v Česku a na Slovensku pracuje v současné době v nizozemské centrále pojišťovny NN jako globální HR ředitelka celé skupiny.

Jaroslava Valová

Česká podnikatelka a zakladatelka Siko koupelny a.s., založené v roce 1991 v Jihočeských Čimelicích. Ze začátků podnikání z obýváku se firma stala jedničkou na trhu koupelen v ČR i SR s třímiliardovým obratem. Před dvěma roky proběhl mezigenerační transfer na tři děti, které obsadily funkce generálního ředitele, předsedy představenstva a předsedkyně dozorčí rady.

Simona Sokolová

Předsedkyně představenstva společnosti Olma, členka představenstva společnosti Agrofert, která dále v rámci skupiny řídí společnosti Profrost, divize bílého i červeného masa, dále PMU a AGF Food Logistics, což představuje v rámci skupiny tržby zhruba 20 miliard a 4,5 tisíce zaměstnanců.

Jiřina Nepalová

Česká podnikatelka a generální ředitelka a spolumajitelka pojišťovací makléřské společnosti RENOMIA, a.s. , také předsedkyně Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM). Je označována za jednu z nejvýznamnějších žen v České republice. V listopadu 2015 se objevila na titulní straně časopisu Forbes, který ji uvedl na 10. místě žebříčku nejvlivnějších žen českého byznysu. Ve stejném roce se stala pražskou Podnikatelkou roku 2015 v soutěži společnosti EY.

Božena Jirků

Ředitelka Nadace Charty 77 pracovala jako redaktorka v Československé televizi do oku 1991, kdy přijala nabídku místa v malém týmu nadace, která se právě přesouvala ze Stockholmu do Prahy. Stála u organizace první velké sbírky na Konto MÍŠA, která významně přispěla ke vzniku a k formování neziskového sektoru v České republice. Podílela se na dalších projektech nadace, jako Konto Bariéry, Ostrovy života, Počítače proti bariérám. Od roku 2002 je výkonnou ředitelkou Nadace Charty 77. Podařilo se jí vytvořit stabilní skvělý tým, což je vidět na výsledcích.