Hospodářské noviny startují další ročník prestižní ankety TOP ženy Česka

Řada akcí se kvůli epidemii koronaviru ruší či přesouvá na příští rok, ale Hospodářské noviny drží tradici a startují již 16. ročník prestižní ankety TOP ženy Česka. Odborné poroty budou vybírat nejvýznamnější ženy ve čtyřech kategoriích a to – TOP manažerka, TOP podnikatelka, TOP žena veřejné sféry a TOP ženy Start-upu.

Cílem projektu je zviditelnit úspěšné ženy ze soukromé i veřejné sféry. Příběhy úspěšných žen mají inspirovat jejich následovnice a také upozorňovat na témata, jako jsou rovné pracovní příležitosti a působení žen na pozicích s rozhodovacími pravomocemi.

„Přestože počtem žen v řídících orgánech společnosti v Česku stále zaostáváme za celosvětovým i evropským průměrem, vidíme zde pozitivní vývoj. Těší mě, že tomu významně přispívá i žebříček TOP ženy Česka. Ukazuje se, co vše ženy dokážou, když dostanou příležitost a když mají respekt a podporu svého okolí,“ uvedla při vyhlášení vítězek posledního ročníku patronka projektu Michaela Bakala.

Při sestavování finálního výběru hodnotí odborná porota nominované dámy podle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu firem či institucí v kterých působí, ale i podle jejich soukromých aktivit. U kategorie start-up jde především o inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a o potenciál růstu. Zde najdete informace o porotě a o pravidlech ankety

Své kandidátky může nominovat laická i odborná veřejnost. Nominace byli ukončeny.

Vyhlášení výsledky 16. ročníku ankety TOP ženy Česka proběhne 19. listopadu 2020.

Ženy roku 2019

Video medailony

Co potřebujete vědět

Předchozí ročníky

Partneři, kteří milují ženy

Partneři
Pořadatel