TOP ženami Česka roku 2019 se staly Dana Drábová, Eva Zažímalová, Radka Prokopová a Karolína Topolová

Patnáctý ročník prestižní ankety TOP ženy Česka zná své vítězky. Královnou žebříčku se stala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která se tak dostala do síně slávy. V kategorii Veřejná správa se na první příčce umístila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Kategorii Podnikatelka ovládla spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová a manažerkou roku byla vyhlášena Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto. V kategorii Start-up uspěly Květa Vostrá, spoluzakladatelka společnosti Ytica, Vladimíra Josefiová, spoluzakladatelka a finanční ředitelka Spaceti, a Linda Šejdová, spoluzakladatelka Snuggs.

Dalšími oceněnými dámami v kategorii Veřejná správa byly Kateřina Šimáčková a Marie Svatošová. V kategorii Podnikatelka dále uspěly Zuzana Ceralová Petrofová a Simona Kijonková. Finalistkami v kategorii Manažerka se staly Daniela Pešková a Diana Rádl Rogerová.

Cílem projektu je zviditelnit úspěšné ženy ze soukromé i veřejné sféry. Příběhy úspěšných žen mají inspirovat jejich následovnice a také upozorňovat na témata, jako jsou rovné pracovní příležitosti a působení žen na postech s rozhodovacími pravomocemi. „Přestože počtem žen v řídicích orgánech společností v Česku stále zaostáváme za celosvětovým i evropským průměrem, vidím zde pozitivní vývoj. Těší mě, že tomu významně přispívá i žebříček TOP ženy Česka. Ukazuje se, co všechno ženy dokážou, když dostanou příležitost a když mají respekt a podporu svého okolí. Projekt představuje chytré, odhodlané ženy různých oborů, pozic či věku i to, kde všude mohou být přínosem,“ uvedla po slavnostním vyhlášení vítězek Michaela Bakala, patronka projektu TOP ženy Česka.

Na již patnáctém ročníku respektované byznysové a společenské události s letošním mottem „Ty, které mění svět“ udílela ceny dvacetičlenná porota složená z osobností českého byznysu a veřejné sféry nejvýznamnějším ženám, u kterých byl hodnocen především jejich vliv, výkon, podnikatelský příběh a společenský přínos. U kategorie Start-up se porotci zaměřili na inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a na potenciál růstu. Nominace přicházejí od veřejnosti, samotných firem, institucí i od odborných porotců.

Galavečer se konal v prostorách Fora Karlín v pondělí 20. ledna. Celým večerem provázel již tradičně Daniel Stach a spolu s ním jedna z nejuznávanějších Queen tribute skupin na světě, kapela QUEENIE. Kromě vítězek byli během večera na pódium pozváni také významní hosté jako Eva Jiřičná, Petr Dvořák či Petr Neužil.

Ženy roku 2019

Video medailony

Co potřebujete vědět

Předchozí ročníky

Partneři, kteří milují ženy

Hlavní partner
Partneři
Hlavní mediální partner
Mediální partneři
Pořadatel